SYCYLIA- WYSPA NIEZWYKŁA Wyróżniony

Twoja ocena
(7 głosów)

HOTEL: Sycylia - wyspa niezwykła!
KATEGORIA: Wycieczka
REGION: Włochy/Sycylia

PROGRAM:
Dzień 1: Zbiórka przy stanowisku odpraw Orka Travel na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku w Warszawie. Wylot do Katanii. Na lotnisku w Katanii odbierze Państwa pilot. Zakwaterowanie w hotelu w północno-wschodniej części wyspy  (w okolicy Giardini Naxos, Taorminy, Fondachello, Katanii itp.).

Dzień 2: Po śniadaniu przejazd na Etnę - największy czynny wulkan w Europie - wjazd na wysokość ok. 2000 m.n.p.m. Spacer po jednym ze starych kraterów oraz fakultatywnie możliwość wjazdu specjalnym busem terenowym na wysokość 3000 m.n.p.m, w pobliże głównego krateru (dodatkowa opłata na miejscu, ok. 70 EUR - wjazd jedynie przy znacznej liczbie chętnych).
Przejazd do malowniczego kanionu rzeki Alcantara. Możliwość spaceru w głąb niezwykłego wąwozu wyrzeźbionego w czarnych bazaltowych skałach przez wartki nurt rzeki.
Przejazd do zawieszonej na skałach Taorminy - najsłynniejszego kurortu na wyspie. Spacer po fascynującym starym mieście, wizyta w Teatrze Antycznym - najpiękniejszym starożytnym greckim teatrze we Włoszech, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Powrót do hotelu, nocleg (trasa ok. 160 km).

Dzień 3:Po śniadaniu wycieczka morska na Wyspy Eolskie/Liparyjskie (Vulcano, Lipari) - rejs statkiem na malownicze wysepki pochodzenia wulkanicznego, kąpiele w błotach siarkowych, plażowanie na plaży pokrytej czarnym wulkanicznym piaskiem. Powrót do hotelu, nocleg (trasa ok. 180 km).

Dzień 4: Po śniadaniu wycieczka do Syrakuz - w czasach starożytnych jednego z najpotężniejszych miast greckich. Zwiedzanie Parku Archeologicznego z największym na Sycylii teatrem, w którym do dziś wystawia się dramaty klasyków greckich, zwiedzanie kamieniołomów wraz ze słynną grotą „Ucho Dionizjusza”. Przejazd na starówkę położoną na wysepce Ortigia, gdzie znajduje się barokowa katedra zbudowana w dawnych murach świątyni greckiej.
Przejazd do Noto - stolicy baroku sycylijskiego. Spacer po niezwykłym miasteczku uznanym przez UNESCO za zabytek klasy światowej.
Przejazd od Katanii, największego i najbardziej dynamicznie rozwijającego się miasta na wschodnim wybrzeżu. Oryginalny charakter Katania zawdzięcza użyciu do budowy domów i kościołów kamienia wulkanicznego, który ładnie kontrastuje z białymi dekoracjami. Zwiedzanie katedry św. Agaty. Powrót do hotelu, nocleg (trasa ok. 300 km).

Dzień 5: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez środek wyspy w kierunku zachodniego wybrzeża. Po drodze zwiedzanie Villa del Casale (willi rzymskiej nieopodal Piazza Armerina) - jednego z najbardziej niezwykłych zabytków przyozdobionego przepięknymi mozaikami posadzkowymi.
Przejazd do Agrigento i zwiedzanie Doliny Świątyń - wspaniale zachowanego zespołu świątyń greckich.
Przejazd do hotelu w okolicy Mazara del Vallo, nocleg (trasa ok. 400 km).

Dzień 6: Po śniadaniu wycieczka do najciekawszych miejsc w zachodniej Sycylii. W programie m.in. Erice - średniowieczne, kamienne miasteczko położone na szczycie góry z piękną panoramą na Wyspy Egadzkie. W trakcie zwiedzania fakultatywny obiad w restauracji w Erice (płatny dodatkowo ok. 25 EUR). Nastepnie przejazd trasą nadmorską wzdłuż bardzo ciekawego odcinka wybrzeża - płytkie wody laguny zdobią tradycyjne, zabytkowe wiatraki, które służą do wypompowywania wody morskiej i pozyskiwania soli. Przejazd przez Marsalę - dawne fenickie miasto, które sławę zawdzięcza produkowanym tu mocnym, deserowym winom o tej samej nazwie. Wizyta w winiarni z możliwością degustacji wina Marsala.
Powrót do hotelu, nocleg (trasa ok. 220 km).

Dzień 7: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Palermo i zwiedzanie zaskakującej, pełnej kontrastów stolicy wyspy z Katedrą budowaną przez kilka stuleci. Przejazd od pobliskiego Monreale, zwiedzanie majestatycznej katedry z czasów normandzkich, którą zdobi w środku ponad 6000 m2 przepięknych, złotych mozaik. Przejazd do hotelu na pn-wsch wyspy. Nocleg (trasa ok. 350 km).
Dzień 8: Przejazd na lotnisko.

*
Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu na Sycylii - transfer na lotnisko, a potem do wybranego hotelu, ich szczegółowe opisy znajdują się w wyszukiwarce na naszej stronie internetowej. (Uwaga - doby hotelowe rozpoczynają się od godz. 16).
**
Klienci powracający do Polski - wylot samolotem czarterowym
***
Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Obsługa grupy odbywa się w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.
****
Impreza organizowana przy wspołpracy z Biurem Podróży Rainbow Tours.
Cena zawiera: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, wyżywienie: śniadania (7) i za dodatkową opłatą obiadokolacje (7) podczas objazdu, opiekę polskiego pilota (podczas pobytu rezydenta) oraz ubezpieczenie AXA (NNW, KL i bagaż).
Cena nie zawiera: dodatkowych posiłków, podatków klimatycznych, podatku turystycznego w rejonie Giardini Naxos/ Taorminy/ Letojanni orazw  Cefalu - płatnego w recepcji hotelowej 1 EUR/os/dzień, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników oraz innych wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt biletów wstępu - ok. 190 EUR.
Wycieczki fakultatywne: wyjazd na Etnę na wysokość 3000 m n.p.m. 70 EUR, fakultatywny obiad w Erice 25 EUR.

Zniżki dla:
- osób poniżej 25 roku życia (za okazaniem dokumentu tożsamości)
- osób powyżej 65 roku (za okazaniem dokumentu tożsamości)
- nauczycieli z międzynarodową kartą nauczycielską.

Więcej w tej kategorii: « VILLAGGIO LA PLAJA CLUB